سومین جشنواره صعودهای برتر: برگزیدگان معرفی شدند

سومین جشنواره صعودهای برتر: برگزیدگان معرفی شدند  

در آئین اختتامیه سومین جشنواره صعودهای برتر که دوشنبه 14 تیر ماه 95 از ساعت 17:30 الی 21 در سالن «شهید قندی» وزارت ارتباطات برگزار شد؛ بر اساس نظر هیئت داوران، برنامه‌ی «صعود زمستانی دره یخار دماوند» برنامه مشترک کوه‌نوردان زنجانی و گروه کوه‌نوردی تهران به سرپرستی «ابوالفضل زمانی» و با حضور «حسین مقدم» و «اکبر دلریش» به عنوان برنامه‌ی برگزیده جشنواره در حوزه «پیمایش» معرفی، تقدیر و «کلنگ نمادین» جشنواره ( از تولیدات جدید شرکت "هفت گوهر" ) توسط «رضا زارعی» رئیس فدراسیون و «رضا شهلائی» هیمالیانورد نام آشنا و «کوه‌نورد دوران» این دوره از جشنواره به اعضای این تیم اهداء شد. همچنین ...
 
برنامه «گشایش مسیر بیداد دیواره غربی علم کوه» به عنوان برنامه برگزیده داخلی در حوزه «فنی» معرفی و لوح تقدیر و یادبود جشنواره مزین به «کارابین نمادین» به اعضای این تیم؛ «فرشاد میجوجی»، «مرتضی نوروزی»، «بهرام فرخ زاد»، «علیرضا صلواتی‌ها»، «جلیل عباسی زاده»، «مسعود مهدی خواه» و لوح تقدیر به تصویربردار این گروه «محمود انصاری» اهداء گردید.
 
شایان ذکر است؛ این مراسم در ابتدا و پس از پخش تیزر جشنواره و مرور تصویری دو جشنواره‌ی گذشته، با سخنرانی «رضا زارعی» و توضیحاتی پیرامون رویکردهای برگزاری جشنواره صعودهای برتر همراه بود (متن سخنرانی بپیوست است) و در ادامه از «رسول کشوري» مدیریت شرکت تولید کفش «لاوان» به عنوان تولیدکننده نمونه و فعال، «داوود محمدی فرد» به عنوان برگزیده‌ی حوزه تألیف کتاب و مولف ده‌ها عنوان کتاب ارزشمند کوه‌نوردی، «ابوالفضل زمانی » به عنوان فعال محیط زیست در حوزه صیانت از یخچال‌های کوهستانی، «صدیقه مقدم» به عنوان کوه‌بانوی پیش‌کسوت، «حسن جواهرپور» به عنوان پیش‌کسوت اثرگذار و «رضا شهلائی» به عنوان هیمالیانورد و «کوه‌نورد دوران» با اهدای یادبود جشنواره و لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.
 
همچنین ضمن پخش فیلمی کوتاه از «محسن پورقاسم» که به رغم معلولیت در انگشتان دست، همت و تلاش ارزنده ای در سنگ‌نوردی داشته و موفق به صعود دیواره علم کوه نیز شده است؛ به عنوان نمونه‌ای از عزم راسخ، اراده و استقامت و تسلیم نشدن در برابر مصائب زندگی؛ تقدیر شد. همچنین با دعوت «محسن پورقاسم» از «سرتیپ محققی» یکی از خلبانان سرافراز و با سابقه هشت ساله دفاع مقدس به عنوان پشتیبان و حامی وی،  با اهدای لوح و یادبود جشنواره از سوی فدراسیون تجلیل گردید.
 
شایان ذکر است؛ با توجه به ایجاد «دفتر حفظ محیط زیست و توسعه پایدار» در وزارت ورزش و جوانان و معرفی فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی به عنوان «حامی محیط زیست در صیانت از گونه حیوانی کَل»؛ فیلمی از فعالیت های صورت گرفته سال گذشته توسط کارگروه محیط زیست فدراسیون به نمایش گذاشته شد. همچنین یادبودی به صورت پیکسل مزین به عنوان «یخچال ها، سدهای بی دیوار» در راستای فعالیت های تبلیغاتی زیست محیطی به کلیه شرکت کنندگان اهدا گردید.
 
در ادامه‌ی مراسم و پس از پخش فیلم معرفی و تقدیر از «حسن نجاریان»، «پروین رضایی»، «ناصر جنانی»، «یونس رضا خانی» و «امیرحسین جابرانصاری» به عنوان هیئت داوران جشنواره‌ی سوم، بیانیه هیئت داوران در خصوص رویکرد و نحوه‌ی ارزیابی صعودها توسط «حسن نجاریان» قرائت شد. ( متن بیانیه بپیوست است)
 
پس از گزارش و توضیحات هیئت داوران؛ برنامه‌ها در حوزه‌ی «پيمايش»، «صعودهای خارجی» و «فني / داخلي» ابتدا با نمایش فیلمی کوتاه و سپس حضور اعضای تیم روی صحنه و تقدیر از آنها به این شرح انجام شد:
 
نامزدها در بخش پیمایش جهت دریافت کلنگ نمادین جشنواره:
 
الف: صعود زمستانی دره یخار به سرپرستی ابوالفضل زمانی
 
آقایان: ۱-ابوالفضل زمانی ۲ -حسین مقدم ۳ -اکبر دلریش
 
ب: صعود زمستانی دره یخار دهلیز مرکزی آلپ تبریز
 
۱-حجت آزادی ۲ -محمد فرشباف ۳ -آیدین سالم دل 4 -سعید سالم دل ۵ -رامین اسکندر جعفر زاده ۶ -قادر مرادی
 
ج: صعود زمستانی یک روزه یخچال سبلان
 
اقایان ۱ -اسماعیل عباسیان سرپرست ۲ -یوسف جعفر پور
 
نامزدها در بخش فنی(داخلی) جهت دریافت کارابین نمادین جشنواره:
 
الف: گشایش مسیر بیداد دیواره غربی علم کوه
 
تیم گشایش مسیر: 1- مرتضی نوروزی 2- جلیل عباسی زاده 3- علی صلواتی ها 4- فرشاد میجوجی 5- بهرام فرخزاد
تیم پشتیبان:1- محمود انصاری 2- مسعود مهدی خواه
 
ب: گشایش مسیر زعفری دیواره شمالی علم کوه
 
آقایان: ۱ -پژمان زعفری (سرپرست) ۲ -حسین شریفی(مسئول فنی) ۳-حسن شریفی 4-خانم نسیم عشقی
 
- صعودهای برون مرزی (بخش جنبی)
 
الف: گشایش مسیر جدید دیواره کارامبونی در ماداگاسکار افریقا
 
آقایان: ۱ -حسن گرامی ۲ -حمید رضا شفقی ۳ -فرشاد میجوجی
 
ب: گشایش مسیر ایرانیان مالزی شاخ اژدها
 
تیم گشایش: ۱ -محمود قویدل سرپرست ۲ -علی رستمی 3-سید حمید هاشمی 4 -حسين عاطفی نژاد
 
تیم پشتیبانی: 1 -نیما پارسا 2 –نصراله طاهری3 -شهلا گشتاسبی 4 -لیلا پیروی 5 -ملکان ولی زاده
 
 
در مجموع؛ برنامه «گشایش مسیر بیداد دیواره غربی علم کوه» به عنوان برنامه برگزیده داخلی در حوزه «فنی» معرفی و لوح تقدیر و یادبود جشنواره مزین به «کارابین نمادین» به اعضای این تیم «فرشاد میجوجی»،«مرتضی نوروزی»، «بهرام فرخ زاد»، «علیرضا صلواتی‌ها»، «جلیل عباسی زاده»، «مسعود مهدی خواه» و لوح تقدیر به تصویربردار این گروه «محمود انصاری» اهداء گردید.
 
و در نهایت نیز با ارائه اسم تیم برگزیده از سوی «حسن نجاریان» رئیس هیئت داوران و اعلام توسط کوه‌نورد دوران «رضا شهلائی»؛ برنامه‌ی «صعود زمستانی دره یخار دماوند» برنامه مشترک کوه‌نوردان زنجانی و گروه کوه‌نوردی تهران به سرپرستی «ابوالفضل زمانی» و با حضور «حسین مقدم» و «اکبر دلریش» به عنوان برنامه‌ی برگزیده جشنواره در حوزه «پیمایش» معرفی، تقدیر و «کلنگ نمادین» جشنواره ( از تولیدات جدید شرکت "هفت گوهر" ) توسط «رضا زارعی» رئیس فدراسیون و «رضا شهلائی» هیمالیانورد نام آشنا و «کوه‌نورد دوران» این دوره از جشنواره به اعضای این تیم اهداء شد.
 
همچنین «کلنگ نمادین جشنواره» به پیش کسوتان «صدیقه مقدم» و «حسن جواهرپور»، امید به زندگی؛ «محسن پورقاسم» و کوه‌نورد دوران؛ «رضا شهلائی» اعطا شد.
 
این مراسم با پذیرایی افطار از حضار به پایان رسید.@tabrizmount

1395-04-15    تاریخ خبربازگشت به ليست اخبار

 
Links ContactUs AboutUs Register News Home
2006 Copyright Tabrizmount. All rights reserved.
Design by :  www.azarfakhim.com   Hosted by: www.programinghost.com