نخستین کویر‌نورد ایران به یاد شهدای حرم پیام امنیت می‌دهد / روزنامه همشهری

به گزارش روزنامه همشهری «یونس موحدسریعی» نخستین کوهنورد ایران و یکی از پدیده‌های کوهنوردی جهان است که موفق شده باطی 237 کیلومتر در کویر جن ، نام خود را در میان کویرنوردان برتر جهانی نیز ثبت و خود را به عنوان تنها کویرنورد مهم کشور مطرح کند و بتواند با حرکت خود پیام صلح و دوستی را به جهانیان مخابره کند.
وی در گفت‌وگو با همشهری در تبریز می‌گوید: اهداف کویرنوردی و کوهنوردی بالاتری را در نظر دارم تا از حیثیت ملی ایرانی دفاع کنم و نام ایران را در کتاب گینس ثبت کنم.وی از برنامه کویرنوردی 800 کیلومتر در سال جاری خبر می‌دهد و ادامه می‌دهد: در نظر دارم از حرم حضرت معصومه (ع) تا حرم حضرت ثامن الحجج (ع) را به طول 800 کیلومتر با پای پیاده و به نام شهدای مدافع حرم طی کنم.موحدسریعی خاطر نشان می‌کند: تمرین‌های کویرنوردی خود را از اول مهر آغاز می‌کنم و در این مسیر امیدوار به حمایت مالی از سوی مسئولان هستم.کویرنورد ایران تاکید می‌کند: در حال حاضر منطقه خاورمیانه و بسیاری از کشورهای پیشرفته، با خطر تروریسم مواجه هستند و در امن ترین نقاط اروپا حملات تروریستی انجام می‌شود. با این حرکت خود در 800 کیلومتر اعلام خواهم کرد که امنیت کامل حتی در کویرهای ایران نیز وجود دارد.وی یادآور می‌شود: انتقال حس امنیت در داخل کشور به مردمی که در قلب اروپا از دست تروریست‌ها احساس ناامنی دارند، می‌تواند یکی از بهترین تجلیل‌ها از شهدای مدافع حرم باشد و موجب تسلی خانواده‌های آنان نیز بشود.وی با قدردانی  از رشادت‌های شهدای مدافع حرم و برقرارکننده‌های امنیت داخلی می‌گوید: شهدای بزرگوار مدافع حرم با حرکت مجاهدانه خود امنیت را هدیه کرده‌اند. ما ورزشکاران نیز باید از جنبه ای دیگر اهمیت این مجاهدت‌ها و تاثیرات این اقدامات را به جهانیان اعلام کنیم.

کویرنوردی در صحراهای آسیا
موحدسریعی ادامه می‌دهد: کویرنوردی بعدی که در برنامه خود دارم ابعادی بین‌المللی دارد. این برنامه در مسافت 1200 کیلومتری و خارج از مرزهای کشور، در صحراهای شرق آسیا انجام خواهد شد. البته اجرای این برنامه مستلزم حمایت‌های لازم از سوی مسولان است.
وی با انتقاد از انحصار حمایت‌های ورزشی از افرادی خاص گلایه می‌کند: چرا بخش زیادی از حمایت‌های مالی از افرادی خاص انجام می‌شود، اما ورزشکاران دیگر در استان باید به دنبال مسئولان باشند تا وعده‌های حمایتی خود را عملی کنند؟
موحدسریعی اضافه می‌کند: کوهنوردی و فتح قله در فصل تابستان و گرم سال اگرچه مهم است، اما مهم‌تر از آن انجام کارهای نشدنی است. قصد دارم برای نخستین بار اقدام به فتح قله‌های بلند جهانی در فصل زمستان کنم. آن هم در زمانی که کوهنوردان حاضر به فتح قله‌های مرتفع به واسطه خطرات آن نیستند.
وی با قدردانی از همراهی نیروهای نظامی در طی کردن مسیر‌های بلند در کویرهای ایران می‌گوید: طی کردن مسیرهای بلند نیازمند تجهیزات ویژه است و نیروهای نظامی با اعتماد، من را در این مسیر همراهی می‌کنند که جای تشکر  دارد.


لینک خبر :   روزنامه همشهری - استان آذربایجان شرقی


@tabrizmount

1395-05-11    تاریخ خبربازگشت به ليست اخبار

 
Links ContactUs AboutUs Register News Home
2006 Copyright Tabrizmount. All rights reserved.
Design by :  www.azarfakhim.com   Hosted by: www.programinghost.com